6. A posílá pozdrav ze školy v přírodě

6. A posílá pozdrav ze školy v přírodě

Publikováno: 30.5.2019 Autor(ka): Michaela Vacková

ŠVP Poslův Mlýn na téma Star Wars

První večer

Cesta autobusem proběhla ve velmi uvolněné náladě. Po příjezdu jsme netrpělivě vyhlíželi našeho přiděleného vychovatele. Je jím nakonec Dominik. Někdy je trochu přísnější (tělocvičné tresty za sprostá slova), ale jinak fajn parťák. A hned první večer jsme hráli zápas v přehazované na písku. No... pár držkopádů bylo, ale to akorát přidalo na lepší náladě.

První ráno

Už brzké ranní paprsky nás nenechaly spát a většina byla vzhůru ještě před 7:00. Kéž by to tak šlo, když se jde do školy. :)

Poté následovala snídaně, ve které jsme si zkusili službu v jídelně (roznášení pití, přebírání špinavého nádobí, nalévání pití do lahví atd.). Byla to makačka! Pak jsme vyrazili na menší výlet po okolí (Šibeniční vrch a vyhlídka na Doksy). Během výletu jsme nemohli zapomenout na naše křečky, a tak jsme je navštívili v zahradnictví v Doksech, kde jim poskytla azyl paní Rybková.

Po návratu do areálu náš čekaly ještě dvě směny v jídelně a v mezičase jsem se zúčastnili celotáborového programu na téma Star Wars. Teď už údajně spíme, ale kdo ví :D 

Druhý „klidný“ den

Dnešní ráno bylo o poznání unavenější, některým se nechtělo z postele, avšak pro někoho byla velmi povzbuzující ranní rozcvička (pár dřepů). Dnešek se nesl v jídelně ve znamení klidu, jelikož už měly službu jiné skupiny.

Dopoledne jsme kvůli nepřízni počasí strávili v jedné místní učebně! Zpočátku jsme hráli společnou hru „Koho vyhodíme z balónu“ a následný zbytek času jsme věnovali přípravě tematického dne EU– Španělsko a vystoupení na akademii.

O polední klid moc klid nebyl, jelikož jsme nacvičovali společný tanec na Dance-show. Po „klidu“ následovala opět celotáborová Star wars hra – BITVA Jediu proti Sithům (my jsme Sithové, jak jinak :D). Deštivé počasí dodalo na epičnosti celé scenérie bitevního pole.

Na večer se k nám přidal další člen naší třídy, takže už nás je 18 na zítřejší celodenní výlet na hrad Bezděz (cca 12km celkově).

Dneska jsme pana učitele trochu zlobili, ale pořád ho to s námi baví. Noc bude určitě „klidná“.

Tak pěkné deštivé dny

Třída 6. A

 

Bezděz!
Dnes nás čekal velký očekávaný celodenní výlet na hrad Bezděz. Ráno u snídaně jsme vyfasovali balíčky s jídlem na cestu (jak jinak: pitíčko, jablko, chléb s paštikou, perník a nakonec nesměl chybět kuřecí řízek mezi chleby :)). Potom jsme měli chvilku odpočinek. A pak jsme konečně vyrazili na hrad Bezděz.
 
Po červené turistické trase "Máchově cestě" jsme v poklidu došli až do podhradí, kde jsme si dopřáli poslední odpočinek před konečným výšlapem na hrad. Po výšlapu jsme se nabaštili a poté jsme šli na komentovanou prohlídku hradu. Mladí průvodci si sice spletli pana učitele s nějakým studentem, ale jejich výklad byl velmi poutavý a poučný.
 
Večer nás čekala Dance-show, kde jsme přítomným spolutáborníkům předvedli naše připravené taneční kreace. Pak už jsme konečně byli večer na ubikaci a nyní už jsme zalehli a snažíme se usnout.
 
S pozdravem zítřejšího krásného posledního dne,
 
Třída 6.A