Přehazovaná

Přehazovaná

Publikováno: 22.2.2019 Autor(ka): Jana Černá

Páťáci obsadili 3. místo v krajském kole

V jednom únorovém čtvrtku vyslala naše škola 2 družstva do boje v přehazované. Jedno družstvo jsme tvořili my a jedno třída 5.B.

Nejpve jsme prošli oblastním kolem, odkud už jen naše třída postoupila do okresního kola v Neratovicích. Tam jsme všechno vyhráli, ale poslední finálový zápas jen těsně před družstvem z Kostelce nad Labem. Tím jsme si zasloužili nominaci do krajského kola, a tak jsme jeli 21.2. do Kladna.

V Kladně byla velká konkurence - Kolín, Příbram, Brandýs nad Labem, Benátky, 2 kladenské školy.......Ve skupině jsme první zápas s Kladnem vyhráli, ale druhý s Brandýsem jsme prohráli 2:1. Byla to velká škoda, protože Brandýs se nakonec stal vítězem turnaje. Nedokázali jsme pokořit ani Příbram, a tak nám právem po vítězství nad Kolínem náleželo 3. místo.

Družstvo hrálo ve složení: Bája Rejmanová, Kačka Zimová, Dorotka Zelenková, Nellča Švarcová, Páťa Dvorná v 5.B (na kraj byla nemocná), Anežka Zeiplová, Adam, Štěpán a Dan Pelikánovi, Honza Patera a Adam Bolek, v okrese s námi hrál ještě Vojta Bruss.

Za všechny sportovce Kačka a Bája (5. A)