Lanové centrum Praha

Publikováno: 26.9.2018 Autor(ka): Lidmila Krejčí
Dne 20.9.2018 se naši noví šestáci vydali na výlet do lanového centra.Celkem 38 žáků z obou tříd se ráno se svými kamarády sešlo na vlakovém nádraží, odkud je přímý vlak dovezl do Prahy - Vysočan, kde byla cílová stanice. Pouhých pár metrů od vlakového nádraží už na ně čekali zkušení instruktoři, kteří po dobu celého programu dohlíželi na bezpečí a zábavu našich dětí. 
V tento den nám počasí přálo, a proto bylo po celou dobu slunečno a zářila krásná modrá obloha.
Žáci měli možnost vyzkoušet vše, co lanový park nabízel. Nejprve mohli prolézat na nízkých překážkách, které byly tzv. trenažérem větších výšek. Následovala krátká instruktáž o navlékání lezeckého postroje. Když měli všichni vše perfektně připravené a zkontrolované, nastala 1. důležitá zkouška. Děti byly rozděleny do trojic a musely nacvičovat lezení (zatím do 2m výšky), jištění a zálohování. Samozřejmě nesmělo chybět poučení o tom, jak správně navléknout lezecké lano a zajistit karabiny. Zvládnutí této zkoušky bylo hlavní podmínkou pro zdolání větších výšek.
O několik minut později už začalo to pravé dobrodružství spojené s velkým adrenalinem. V trojicích, které si žáci stanovili již na 1. zkoušce postupně vylézali do několikametrových výšek a zdolávali opravdu náročné překážky. Občas se někdo neudržel, ale díky kvalitnímu jištění a spolehlivým kamarádům byl bezpečně dopraven na zem a mohl to zkusit znovu i na jiných překážkách. 
Ke konci programu měli naši žáci možnost vyzkoušet i překážky, které bylo možné zdolat pouze v šestičlenném týmu. Základem byla vzájemná spolupráce ve výšce i v jištění na zemi. 
Nakonec, po 3 hodinách náročného lezení, jištění a pobytu na parném slunci odcházeli žáci se svými učitelkami spokojeně zpět na vlak a chystali se na cestu domů. Všichni byli moc stateční, a i přes to, že byl pro ně den velmi náročný, vystačili jim síly i na odpolední kroužky či sportovní tréninky.
Akce se opravdu vydařila a děti se těší, až opět zažijí nějaká další dobrodružství.
 
6.A a 6.B