Den mimo budovu školy

Den mimo budovu školy

Publikováno: 19.9.2022 Autor(ka): Klára Sieglová

Pátek 16. září jsme všichni strávili mimo budovu naší školy.

Fotografie z pátečního dopoledne najdete ve fotogaleri:

https://www.seifert-melnik.cz/skola/galerie/den-mimo-budovu-skoly.525

Někteří žáci se zapojili do akce „Ukliďme svět“, jiní si vyzkoušeli své cyklistické dovednosti nebo si užili zvířátka v ZOO Zelčín. Jak tento den popisují žáci?

7. B jsme se v pátek 16. 9. sešli na rohu Tesca, abychom uklidili okolí potoka Pšovka. Sešlo se sice jen 11 žáků, ale udělali jsme i tak spoustu práce. Prošli jsme okolí potoka od koupaliště až po park u autobusového nádraží. A kolik jsme toho nasbírali, vidíte na fotografiích.

Dne 16. 9. 2022 se naše třída zúčastnila akce „Ukliďme svět“. Vypravili jsme se do parku v Hoříně, abychom uklidili prostory kolem cest a také část obce. Odpadků bylo tolik, že nám nestačily pytle. Děti si během práce uvědomily, že bezohledné chování k našemu životnímu prostředí není správné a určitě se po této zkušenosti budou samy chovat lépe. Kromě práce jsme si ale užili i odpočinek a zábavu - svačinku, dětské hřiště a hlavně zahradu se spoustou krásných zvířátek.

Do akce „Ukliďme svět“ se v pátek 16. září zapojilo 19 dětí z 6. B. Od Domu dětí a mládeže jsme sešli k Labi na cyklostezku a pokračovali směrem k Hadíku. Odpadků jsme sesbírali tolik, že nám téměř nestačily přidělené igelitové pytle! Na závěr jsme si zahráli několik her a soutěží.

4. B se v pátek 16. 9 vypravila vyzkoušet své cyklo dovednosti. Cíl byl Lužec nad Vltavou, při cestě zpět zastávka v Zoo parku Zelčín. Jelikož jsme byli opravdu jako vítr, naše cesta nabrala směr Vraňany, u vodní elektrárny jsme posvačili, kola otočili a vyrazili do Zelčína, kde jsme si užili zvířátka a trampolíny. Byla pěkná zima a tak nám skotačení přišlo vhod.
Ujeli jsme celkem 32 km a cítili se báječně.

16.9. se žáci 3. A a 3. C vydali prozkoumat Hořínský park. První zastávka byla u hořínského zdymadla, které je součástí plavebního kanálu Mělník - Vraňany. Druhou odpočinkovou zastávkou se stal park u základní školy, kde jsme se občerstvili a zahráli si hry. I přes chladné počasí jsme si den užili.

2. A si užívala pohybové aktivity, přírodní zajímavosti a krásné výhledy na Mělník z Hořínského parku

V pátek 16. září se naše třída 5. B vydala na pěší výlet do Lhotky. Sešli jsme se na autobusovém nádraží. Poté jsme zamířili na Bílé břehy, Čepičku a do Lhotky. Tam jsme se posilnili na zpáteční cestu. V nohách jsme měli 14 km, ale to nám vůbec nevadilo. Užili jsme si krásného počasí i spousty zážitků.

Třída 7. A se v pátek 16. 9. zúčastnila akce Ukliďme svět. Společně se spolužáky ze 7. B jsme vyčistili oba břehy potoku Pšovka v úseku od koupaliště po autobusové nádraží. Odpadků jsme našli hodně, narazili jsme i na opravdu zvláštní věci – např. klec na papoušky. Po skončení úklidu, umytí rukou v blízkém supermarketu TESCO a svačině jsme se věnovali sportovním hrám na hřišti parku.

Třída 2. B vyrazila poprvé na cyklovýlet v doprovodu třídní učitelky, paní asistentky a třech maminek.
Všem se nám v ZOOPARKU Zelčín moc líbilo, mohli jsme zvířátka krmit, hladit a obdivovat.
Nejvíce se nám líbila malá prasátka. Nechyběla ani trampolína a mlsání v místním bufetu.
Výlet jsme zvládli bez modřin, počasí nám přálo.

V pátek 16. 9. jsme se vypravili na pěší turistický výlet, šli jsme po žluté turistické značce přes Bílé břehy až do Lhotky. Tam jsme se v restauraci občerstvili, trochu si odpočinuli a šli zpět na Mělník. Počasí nám přálo a v nohách jsme měli cca 14km.

1. A - výlet na Polabí a hry u Labe

4.A uklízela v lokalitě Mělník-Chloumek, konkrétně v místě naučné stezky pro děti. Cestou nejenom sbírala odpadky, ale plnila úkoly zadané na naučných tabulích, a také poznávala houby, což se dětem hodilo do přírodovědného učiva. Nasbírané houby si děti odnesly domů.