Multikulturní kalendář naší školy

Multikulturní kalendář naší školy

Publikováno: 14.12.2018 Autor(ka): Michaela Vacková

... a milý dopis od Dagmar Havlové

Dne 20. 11. 2018 se na mělnické radnici za účasti pana starosty MVDr. Ctirada Mikeše a pana místostarosty Petra Volfa konal křest multikulturního kalendáře s hlavním mottem: Všichni lidé jedno jsou. Tento kalendář připravila Základní škola Mělník, Jaroslava Seiferta 148, p.o. v rámci projektu Evropa nás baví. Projekt byl finančně podpořen z dotačního programu MŠMT Podpora vzdělávacích aktivit národnostních menšin v roce 2018, MŠMT 21430/2017-1.

Hlavním tématem tohoto kalendáře byl boj proti rasismu, xenofobii a boj za lidská práva. Mgr. Michaela Vacková, zastupující ředitelka a manažerka projektu spolu s Mgr. Milenou Tamelovou oslovily různé známé osobnosti, které se na tomto poli nějak angažovaly a angažují a požádaly o jejich fotografii spolu s citátem, který by vystihoval jejich angažovanost. Všichni z oslovených souhlasili s účastí na tomto projektu, a tak vzniklo opravdu zajímavé dílo : krásný kalendář s motivujícími citáty, které přinutí k zamyšlení o aktuálnosti těchto témat i v současnosti.

Svůj portrét věnovali: D. Havlová, K. Schwarzenberg, JUDr. J. Dienstbier, M. Kocáb, Mgr. A. Šabatová, PhD., PhDr. J. Horváthová, Y. Blanarovičová, R. Banga, Ch. Poullain, PhDr. M. Stropnický, L. Krbová a K. Moučková. Jedna strana kalendáře je věnována našim žákům s multikulturní zkušeností.

Projekt probíhal od počátku roku 2018 a jeho součástí byl workshop Žijeme spolu s německými učiteli z partnerské školy z Oranienburgu s tematikou multikulturní výchovy, exkurze do Berlína spojená s návštěvou Sachsenhausenu, exkurze do Lidic a Terezína, exkurze do Krakova a Osvětimi a následná výstava fotografií z Osvětimi v prostorách mělnické radnice a završením byl právě tento krásný kalendář.

Mgr. Milena Tamelová


Přiložené soubory ke stažení