Vídeň

Publikováno: 18.1.2023 Autor(ka): Lucie Vacková

V předvánočním čase jsme se s 8. A vydali na dvoudenní výlet do Vídně. Asi hodinu před odjezdem jsme se dozvěděli, že nám zrušili vlak do Kolína, kde jsme měli přestoupit na vlak do Vídně. Mysleli jsme, že výletu je konec a místo do Vídně se vydáme do školy. Nakonec se nám podařilo sehnat minibus, který nás dovezl na nádraží do Kolína, kde jsme nasedli do zpožděného vlaku a vydali se konečně směr Vídeň.

 

Po příjezdu do hlavního města Rakouska jsme neotáleli a rovnou šli k zámku Belvedere. Zde si užili místní malé trhy a prošli si park. Následně jsme byli ubytováni v hostelu, ve kterém jsme se sotva ohřáli. Žáci se velmi těšili do zábavního parku Prater, a tak jsme spěchali na metro, abychom v Prateru mohli být co nejdéle. Využili jsme večerních hodin i k prohlídce Burgtheater a Vídeňské radnice. V jejím okolí byly vánoční stánky a velkolepá vánoční výzdoba. Ani u radnice náš den nekončil. Poslední navštívená lokace prvního dne výletu byla katedrála svatého Štěpána.

 

Druhý den byl o poznání kratší, ale i tak dost nabitý. K vidění byl dům Hundertwasserhaus zajímavý barevnou omítkou, navštívili jsme i galerii Kunst Haus Wien. Obě budovy jsou navržené stejným umělcem Friedensreichem Hundertwasserem. V Kunst Haus jsme si prohlédli jeho díla a dozvěděli se něco málo o jeho životě. Naposledy naše cesty vedly ke katedrále svatého Štěpána. Tam si žáci užili rozchod a následně jsme se vydali k metru, které nás dovezlo na vlakové nádraží ve Vídni. Cesta na Mělník byla dlouhá, ale zábavná.